TEK─░RDA─× FOTO─×RAFLARI BLOG

Aynas─▒z kameralar ilk kez DSLR’leri geride b─▒rak─▒yor

By 9 ┼×ubat 2021┼×ubat 14th, 2021No Comments
aynasiz kameralar - Aynasız kameralar ilk kez DSLR'leri geride bırakıyor

Aynasız kameralar öne geçti

Aynasız kameralar ilk kez DSLR’leri geride bırakıyor

Hala DSLR’leri aynasız kameralara tercih ediyorsanız, artık resmen azınlıktasınız. Yeni bir CIPA (Camera and Imaging Products Association) raporu, aynasız fotoğraf makinelerinin artık ilk kez DSLR’lere göre kamera pazarının daha büyük bir bölümünü elinde tuttuğunu resmen doğruladı.

CIPA, görüntüleme endüstrisinde faaliyet gösteren ve endüstrinin nasıl performans gösterdiğine dair içgörüler sağlayan bir üyeler birliğidir. CIPA geçtiğimiz günlerde, sevk edilen birim sayısı ve üretilen birim sayısı dahil olmak üzere 2020 rakamlarını yayınladı.

Son rakamlar, sektörün genel olarak oldukça küçüldüğünü gösteriyor. Hem DSLR hem de aynasız kameralar, 2020’de üretilen miktarlarda oldukça radikal bir azalma gördü. DSLR kameralarda, üretim oranlarının 4,4 milyondan 2,4 milyon birimlere düştüğünü gösterdi. Aynasız kameralar da üretimde, DSLR’ler kadar şiddetli olmasa da 3,9 milyon birimden 2,9 milyon adede düştü.

Bununla birlikte, en ilginç pazar eğilimlerinden biri, kaç tane kamera ünitesinin sevk edildiği konusunda. Aynasız kameralar artık pazarın% 33’ünü oluştururken, DSLR kameralar artık% 27’de bulunuyor. Gönderilen adetlerin sayısındaki bu değişiklik, Canon ve Nikon’un en yeni aynasız sürümlerine bağlanabilir.

Canon EOS R5 ve EOS R6 gibi kameralar, beklenenden daha iyi sonuçlarla şirket için son derece iyi performans gösterdi. Bu arada Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II de çok iyi karşılandı. Bu yeni kameralar, aynasız kameraların DSLR’lerin önüne geçmesine yardımcı olan sihirli bir dokunuş olabilir.

Yorum yap

Mesajla┼čma ba┼člat
Yard─▒ma m─▒ ihtiyac─▒n─▒z var?
Whatsapp ile mesajla┼č
Merhaba!
Yard─▒mc─▒ olabilir miyim?