Kışın fotoğraf çekimi

Kışın fotoğraf çekimi

Muhteşem Kış Fotoğrafları Çekmek İçin En İyi İpucu ve Fikirler

Kaliteli fotoğraflar çekmek kolay değildir ve bunu kışın yapmak işinizi biraz daha zorlaştırır. Parmaklar donar, kameranın pili biter ve her şey sıkıcı derecede beyaz görünür. Yılın en soğuk aylarında fotoğraf çekerken karşılaşacağınız pek çok engel var. Bununla birlikte, fotoğraf çekmek modern bir dünyada herhangi bir tatilin en önemli parçalarından biridir, bu nedenle başlamanıza yardımcı olacak birkaç hızlı ve kolay ipucu ve fikri paylaşmak istedim. Kış havasına rağmen, fotoğraf makinenizi veya akıllı telefonunuzu gitmeye karar verdiğiniz yere götürün.

Hassas elektronik cihazlar için kış koşulları zordur ve fotoğraf ekipmanı bir istisna değildir. Fotoğraf makinenizin bir parçası değilse yanınızda bir flaş taşıyın ve kar yağışı çekimleri için bir tripod bulundurun. Islak ve karlı olduğu için kameranızı genellikle yere koyamayacağınızı unutmayın. Kameranız video çekmeye izin veriyorsa, fotoğraf çekimleriniz arasında deneyin.

İkincisi, hava durumunu düşünmelisiniz. Yaz ve kış fotoğrafçılığı arasında pek çok fark vardır. Dışarıda hava kötüyse, sahip olduğunuz en pahalı kamerayı almanızı önermiyoruz. Biraz araştırma yapın ve ekipmanınız için ideal hava koşullarının neler olduğunu kontrol edin. Makinanızı korumak için en iyi yol, onu adım adım yükselen sıcaklığa geri götürmektir.

Bazı gezginler yalnızca telefon kamerası kullanır, ancak kışın parmaklarınız hızla donar ve yağmur telefon kullanımınızı kesintiye uğratabilir. Bu durumda kameranızın dokunmatik ekranı varsa, dokunmatik ekran için optimize edilmiş eldivenler alın.

Son olarak iyi giyinin ve bir termos alın yanınıza.

Gitmeden önce plan yapın veya her zaman yanınızda bir kamera taşıyın.

Kış fotoğrafçılığına gitmenin iki yolu var. Ya fotoğraf çekimlerini önceden planlamalısınız ya da her zaman yanınızda bir kamera taşımalısınız. Manzaralar kışın hızla değişir, bu nedenle iyi bir yer keşfederseniz, bir an önce bir kamera ile tekrar ziyaret edin. Yakınınızda bir kamera olması çok kullanışlıdır. Aksiyon çekimleri yapmayı unutmayın çünkü karda oynayan veya kar yağışına hayran olan biri mükemmel bir kış fotoğrafı malzemesidir. Her zaman bir kameraya sahip olmanın tek dezavantajı, ona iyi bakmaktır. Dışarıda uzun süre kalmak ve ekipmanınızı çantanızda bulundurmak onun için iyi değildir.

Bazı yerler yalnızca önceden planlanabilir ve bu genellikle seyahat ediyorsanız geçerlidir. Fotoğraf makinenizle dışarı çıkmadan önce yakınınızdaki en iyi kış fotoğrafçılığı noktalarını bulmak için interneti kullanın. Hava soğuksa, bu sizi saatlerce üşümekten kurtaracaktır. Her şeyi planladığınızda, o mükemmel kış fotoğrafını çekmek de daha kolay olacaktır. Karanlıkta fotoğraf çekmek zor olabilir, ancak bazen güneş ışığı ve kar da işbirliği yapmaz.

Beyazlığın tadını çıkarın – Beyaz Dengesi

Şanslıysanız, güzel beyaz bir kış havasına sahip olabilirsiniz. Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için bu bir rüya gibi görünebilir, ancak neredeyse tamamen beyaz olan bir yerin fotoğraflarını çekmek zor olduğundan kısa sürede sorun haline gelebilir. En iyi ipucu mu? Kış maceranıza gitmeden önce beyaz dengesini kullanma hakkında biraz bilgi edinin. Otomatik beyaz dengesini kapatmak küstahça gelebilir, ancak denemeye devam edin ve bir noktada başarılı olacaksınız.[/vc_column_text][image_with_animation image_url=”84539″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”][vc_column_text]

Güzel havai fişekler ve Yılbaşı Gecesi

Fotoğrafçılar için adeta bir cennet olan bir diğer kış tatili de tabii ki Yılbaşı Gecesi. Bir fotoğrafçı için renkli havai fişeklerden daha iyi hedef ne olabilir? Yeni Yıl yalnızca bir gün sürer ve bu nedenle başarısız olan çekimleri tekrar yapmak için zamanınız olmaz. Önceden plan yapın ve bu fotoğrafçılık seansı için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olun. İyi planlanmış bir işin yarısı bitmiştir.

Bir havai fişek fotoğrafını çekmek en kolay iş değildir. Öncelikle, yer değiştirmek için fazla zaman olmadığından mükemmel yeri bulmalısınız. İkinci olarak, yanınıza bir tripod alın veya kameranız için sabit bir yüzey bulun. Önceden kameranızla oynayın ve onunla karanlıkta fotoğraf çekmek için en iyi setleri bulun. Ardından tıklamaya başlayın ve en az bir kaliteli fotoğraf çekmeye çalışın. Kameranızı hareket ettirmemeyi unutmayın! Ve başarısız olursanız, her zaman yeniden denemek için gelecek yıl olacaktır.

Kar yağdığında hazır olun

Genellikle kış fotoğrafçılığını düşündüğümüzde aklımıza kar yağışı gelir. İlk kar, en büyülü olanıdır, ancak aynı zamanda olduğunda hazır olmanız gerektiği anlamına da gelir. Hava tahminlerini kontrol etmeye devam edin ve kar vadediyorlarsa kameranızı çantanızda taşıyın. Kar yağışının fotoğraflarını çekmek oldukça zordur, ancak imkansız değildir. Daha iyi kar yağışı fotoğrafları çekmek için deklanşör hızını kullanmayı öğrenmelisiniz. Hafif bir şekilde düşen karın fotoğrafını çekmek için yavaş deklanşör hızını deneyin veya havada donmuş karı yakalamak için hızlı deklanşör hızı kullanın. Kameranız için her zaman bir tripod veya güvenli bir yüzey kullanın.

Kar taneleri ve buz kristalleri ile makro fotoğrafçılık

Çoğunlukla sahneleri fotoğraflamaktan bahsettik ama kışa daha yakından bakabilirsiniz. Kameranız makro fotoğraf çekmeye uygun değilse, ek bir makro lens alın. Pişman olmayacaksınız. Küçük kar tanelerinin yakından çekilmiş fotoğrafları büyülüdür. Her kar tanesinin benzersiz olduğunu biliyor muydunuz? Bu, kar taneleri kadar farklı fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelir. Kameranızın küçük ekranından onları yeterince yakından göremeyeceğiniz için aynı kar tanesinin farklı açılardan birçok fotoğrafını çekin.

Küçük çiçeğe ve yıldıza benzeyen harikaları yakalamak zordur çünkü genellikle bir şeye dokunduktan sonra kaybolurlar. Elinizden, pencerenizden veya başka herhangi bir yüzeyden düşen kar tanesini fotoğraflamayı deneyebilirsiniz, ancak bizim ipucumuz diğer kar tanelerine yapışmış kar tanelerini bulmaktır. Ağaçların dallarına, köşelere veya evinize veya sokak tabelalarına bakın.

Her zaman dışarıda olmak zorunda değilsin

Kışın iyi bir yanı, kendinizi suçlu hissetmeden içeride vakit geçirebilmenizdir. Arkadaşlarınızla içeriden fotoğraf çekimleri yapın veya kameranızı kullanmak için başka eğlenceli yerler arayın. Fotoğrafçılığa izin veren müzeler, genellikle yeni başlayan fotoğrafçılar için birçok ilginç olasılığa sahiptir. İçerideyken sahne olarak kullanabileceğin çok şey var. Sizinle birkaç fikir paylaşmak için: yemeklerin, çocuklarınızın ve hayvanların, pencerenizin dışındaki manzaranın fotoğraflarını çekin.

Dışarıda fotoğraf çekerken bile bu ipucunu hatırlamalısınız. Er ya da geç ısınmak için içeri girmeniz gerekecek ve şu anda bile kameranızı yere bırakmamanız önemlidir. Dumanı tüten fincan sıcak çikolatanızı veya en iyi arkadaşınızın kırmızı yanaklarını yakalayın. Fotoğraflarına eğlenceli bir unsur eklemek isteyenler, içeride ve dışarıda fotoğraf çekebilirler. Yani dışarıda fotoğraf çekerken içerideymişsiniz gibi giyinirsiniz ve örneğin içeride fotoğraf çekerken kayak giyersiniz.