TEKİRDAĞ FOTOĞRAFLARI KANVAS TABLO BASKI MODELLERİ

Kanvas tabloların özellikleri

Tekirdağ fotoğrafları kanvas baskı tabloları 360~400 gram %100 pamuklu kanvas kumaş üzerine baskısı yapılır. Baskı sonrasındaki özel vernikleme sayesinde tablolarınız uzun yıllar solmadan duvarınızı süsleyebilir. Ürünlerimiz faturalıdır.

IMG 5955
IMG_1625
Size Özel Kanvas Tablo tasarımımız ile sevdiklerinizi sevindirin! Fotoğrafınızı gönderin adresinize gelsin!
IMG_0698

Kanvas (canvas) veya tuale baskı ismiyle adlandırılan bu tablolar, 1. sınıf Canvas kumaş üzerine dijital baskı yapılarak hazırlanır. Baskıda kullanılan kumaş; dijital baskı için üretilmiş kanvas kumaştır. Bu kumaşın özelliği 400gr açık beyaz ve %100 pamuk astarlı olmasıdır. canvas tablo için kullanılan kumaşta bu özelliktedir.

Tekirdağ fotoğraflarının canvas baskısı için HP baskı makinesi kullanır. Sağlığa zararı yoktur. İç mekan baskı kalitesinde basılan kanvaslar 2,5cm kalınlığındaki ahşap şase üzerine el işçiliğiyle gerilmektedir.

Kanvas, İngilizce tuval anlamına gelen canvas kelimesinin türkçe okunuş karşılığıdır. Sanat literatüründe ve baskı ürünler piyasasında kanvas, canvas, tuval kelimeleri yan yana ve sıkça kullanılmakta ve kavram karışıklığına neden olmaktadır. Sanat literatürümüzde canvas / kanvas kelimesinden ziyade fransızca kökenli (toile) tuval kelimesi daha hakim ve yaygındır. Orijinal sanat eserlerinin bilgi kısımlarında teknik özellikleri belirtilirken tuval üzerine yağlıboya, tuval üzerine akrilik ve/veya tuval üzerine karışık teknik olarak tarif edildiğini görürsünüz.

Kanvas / canvas kelimeleri ise ülkemiz literatüründe çoğunlukla dijital baskı alanları ile özdeş olan kelimelerdir ve kullanım tarihi 90’lı yıllara ancak uzanır. Kullanım elverişliliğini sağlayan ise poster kelimesinin sadece kağıt ve türevleri üzerine yapılan baskıları ifade etmesi nedeniyledir. Dijital baskı makinelerinin gelişmesi ve çok farklı materyaller üzerine baskı yapılabilmesi, tuval bezi türevleri üzerine de baskı yapılabilmesini mümkün kılmıştır. Bu durum, tuval bezi üzerine yapılan baskıları kağıt türevleri üzerine basımı ifade eden poster kelimesinden ayrıştırmayı zorunlu kılmıştır. Kanvas Baskı ve/veya canvas baskı kelimesi böylece gündeme gelmiş ve halen kullanımı sürmektedir.

Ayrıca baskı kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden birisi orijinal kartuş kullanmaktır. Piyasada açık satılan dolma kartuşlar bulunmaktadır. Bu mürekkeplerle yapılan baskılar hem ışığa karşı dayanıklılığı hem de renk değerleri açısından fevkalade büyük sorunlar yaşatmaktadır.

Özetle iyi bir baskının en önemli kuralı yüksek kalitede ve orijinal malzemeler kullanmaktır.