TEK─░RDA─× FOTO─×RAFLARI BLOG

Yeni Ba┼člayanlar ─░├žin En ─░yi Foto─čraf ve Video Ara├žlar─▒

By 29 Ocak 2021┼×ubat 14th, 2021No Comments

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Fotoğraf ve Video Araçları

en iyi fotograf video duzenleme araclari corel - Yeni Başlayanlar İçin En İyi Fotoğraf ve Video Araçları

En iyi fotoğraf ve video düzenleme araçları

Fotoğraflarda ve videolarda son işlemenin ve düzenlemenin önemi fazla vurgulanamaz. Her harika fotoğraf, harika manzara, aydınlatma ve estetik için, tüm gözlerin odak noktası haline gelen bu sonuca ulaşmak için belirli bir çaba sarf edilir. Bu çabaların büyük bir kısmı işleme sonrası, özellikle de düzenleme ile ilgili olarak devreye giriyor. Birçok kişi fotoğraflarda ve videolarda düzenlemenin önemini görmeyi reddediyor.

Konu fotoğrafçılık olduğunda insanların yaptığı en yaygın hata, post-prosenin ne kadar önemli olabileceğini görmezden gelmektir. Çoğu fotoğrafçı, birçok nedenden dolayı son adımı atlar; en popüler olanı, bu işlem sonrası ve düzenleme yazılımlarına erişmenin maliyetidir.

Bu yazılımlar, çok fazla uzmanlık harcamadan profesyonel çıktılar elde edebilmeniz için oluşturulmuştur. Çoğu kişi Photoshop veya Lightroom’u karşılayamayacağından, aşağıda istediğiniz sonucu elde etmek için test edilmiş bazı alternatifler verilmiştir. Bazıları ücretsizdir ve bazıları ücretlidir, ancak çoğunun ücretsiz sürümü vardır.

Fotoğraf Editörleri

Pixlr

Pixlr kullanıcılar için ücretsizdir ve ücretsiz bir hesapla yapabileceğiniz şeylerin sayısı sınırlı olsa da, fotoğraflarınızı zevkinize göre başarıyla düzenlemeniz ve dönüştürmeniz yeterlidir. Bazı gelişmiş işlevler için bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir.

Fotor

Fotor tarafından sunulan temel araçlardan bazıları kırışıklık giderici, diş beyazlatma, çerçeveler, çıkartmalar, metin seçenekleri ve daha fazlasını içerir. Ancak, Fotor tarafından sunulan bazı gelişmiş özellikler, şablonlar ve üst düzey araçlar yalnızca yazılımın ücretli sürümüne yükselttiğinizde kullanılabilir.

GIMP

Grafik tasarımcıları, fotoğrafçılar, illüstratörler için GIMP, ister yeni başlayan ister profesyonel olun, işi halletmenize yardımcı olan gelişmiş araçlar sunar. Üçüncü Taraf eklentilerinin yardımıyla, GIMP ile üretkenliğinizi daha da artırabilirsiniz. GIMP, Adobe Photoshop’a en yakın alternatiftir.

PiZap

Tartışmasız en kolay çevrimiçi fotoğraf editörü. Geliştiriciler, Adobe Photoshop ve benzerlerinin kullanımının son derece zor ve öğrenmenin zaman alıcı olduğuna ikna oldular; PiZap geçici olarak inşa edildi. Kullanmadan önce eğitim videolarını izlemenize kesinlikle gerek kalmadan PiZap, fotoğraflarınızı düzenlemenize ve bu sırada eğlenmenize olanak tanır.

Video Düzenleyiciler

Kapwing

İnsanların hikayelerini internette oluşturmalarına ve paylaşmalarına olanak tanır. Kapwing ile ilgili en iyi şey, ücretsiz olması ve en yakın öngörülebilir gelecekte olmaya devam edecek olmasıdır.

Fastreel

Herhangi bir uygulamayı indirmeden videolarınızı düzenlemenizi sağlayan çevrimiçi ücretsiz bir video düzenleme yazılımı. Videoları düzenlemek için ihtiyacınız olan her şey web sitesinde mevcuttur. Tek yapmanız gereken, web sitesine dosya (lar) göndermek ve düzenlemeye başlamaktır.

ClipChamp

Videonuzu oluşturmak için gerekli video fikirlerine ve kavramlarına sahip olmasanız bile, ClipChamp kendi kitaplığında çeşitli şablonlar sunar ve amacınıza uyana kadar zevkinize göre özelleştirilebilir.

 

Yorum yap

Mesajla┼čma ba┼člat
Yard─▒ma m─▒ ihtiyac─▒n─▒z var?
Whatsapp ile mesajla┼č
Merhaba!
Yard─▒mc─▒ olabilir miyim?